Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postarejte se o svou pleť v zimě :-))

 Jak se starat o pleť v zimě?:-)

Popraskané rty, vysušený loupající se obličej a červené fleky. To jsou typické problémy, se kterými se potýká v zimě mnoho žen. Co potřebuje vaše pleť v zimních měsících?

Fakta:

-V zimě na vaši pleť útočí mnohem víc škodlivých vlivů než v létě.

Chlad, vítr, výkyvy teplot, ústřední topení v bytech, mráz. To všechno představuje pro pokožku velkou námahu a potencionální poškození.

-Právě teď přichází období, kdy se své pleti musíte věnovat víc než jindy.

-Pokud pokožka čelí škodlivým vlivům, nejprve se změny projeví na její vrchní vrstvě a poškození se dotkne kožní tkáně nebo cév.

-Proto se také na pokožce nejdřív projeví například příznaky stárnutí a je nutné jí věnovat pravidelnou každodenní péči, abyste podobná poškození minimalizovala.

 

Hydratujte

Základem dobré péče je pravidelné čištění, které byste měla minimálně v zimě provádět dvakrát za den. Možná se vám zdá, že pleť je potřeba hydratovat především v létě, kdy ji vysouší slunce a horký vzduch, ale stejný efekt má na pokožku i mráz nebo ústřední topení. Představte si typickou místnost v zimě, kdy jsou všechna okna pozavíraná a topení puštěné na maximální výkon. Vzduch v místnosti je horký a suchý a vaše pleť tak trpí. Pokud můžete používejte doma zvlhčovače vzduchu, ale především dodávejte vlhkost své pokožce.

Vybírejte si hydratující přípravky na olejové bázi, které chrání pleť před vysoušením lépe. V zimě není příliš vhodné používat přípravky s velkým obsahem tekutin, proto sáhnetě raději po krému nebo mléku, které obsahuje přibližně 80% tuku či oleje a 20% vody.

 

Než jdete v zimě ven

Předtím, než se vypravíte do mrazivého počasí, naneste na si a obličej, ruce a případně další kůži, která je vystavená venkovním vlivům, dostatečně silnou vrstvu hydratačního přípravku. Ten bude pokožku chránit před vnějšími škodlivými vlivy a čím déle se budete venku pohybovat, tím víc vaše pleť tuto ochrannou bariéru ocení. Ani v zimě nezapomínejte na opalovací krém; pro vaši informaci, zatímco písek odráží 17% slunečních paprsků, u sněhu je to 80%.

Rty

Mimořádně citlivé na chlad jsou vaše rty. Nikdy nevycházejte ven bez ochranného balzámu. Pokud máte choulostivější rty, rezignujte v zimě na rtěnku a aplikujte místo ní několikrát denně balzám. Popraskaly vám přesto bolestivě rty? Před spaním na ně naneste vrstvičku obyčejného medu a nechte působit celou noc (nebo alespoň dokud si ho ve spaní neslíznete), rty se vám krásně vyhojí.

A můj oblíbený balzám na rty je zázrčný kelmek od orifflame :-)..mám ráda ten obyčejný ,ale radši mám vanilkový :-) krásně voní a opravdu pomáhá a nejen na popraskané rty, ale i na opary, suché lokty, záděry..atd

vanilkovy-zazracny-kelimek.jpg

 

 

zazracny-kel.ruz.jpg

 

 

 

 

 

Ruce

Nezapomeňte na rukavice. Ochrana rukou před studeným vzduchem je nejlepší prevencí před nepěknými červenými fleky. Rukavice musí být samozřejmě vyrobeny z materiálu, který nedráždí vaši pokožku.

A ruce si samozřejmě taky namažte výživným krémem ,který je ochrání před zimou a mrazem :-)

Já jsem spokojená s krémem od garnier:-)garnierr.jpg

 

Jakmile se vrátíte zvenčí, okamžitě svlékněte vlhké nebo dokonce mokré oblečení a boty. Chráníte tak kůži před zbytečným drážděním.

 

Takže se chraňte před zimou jen jak to jde :-))

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář